Pionier Bitcoinów Charlie Shrem zaproponował współpracę z Paypal w 2011 r.

Dziewięć lat później, gigant płatności online zmienił zdanie na temat kryptokur walut. Co zajęło im tak długo?

W skrócie
Przedsiębiorca Bitcoin Charlie Shrem błagał o współpracę z PayPalem w 2011 roku.
W poniedziałek, dziewięć lat po jego ofercie, pojawiły się plotki, że firma płatności online pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać krypto.
Shrem jeden był jednym z pierwszych, którzy stworzyli platformę pozwalającą na kupno i sprzedaż krypto.

Legendarny pionier Bitcoinów Charlie Shrem błagał o współpracę z PayPalem w 2011 roku, ujawnił to w tweecie w poniedziałek.

Jego twierdzenie przyszło w odpowiedzi na doniesienia, że gigant płatności online planuje teraz pozwolić jego 320 milionów użytkowników do kupowania i sprzedawania krypto walut.

„Po prostu zostawię to tutaj, sprawdź datę“, Shrem tweetował, dołączając mailową notatkę z PayPala, odrzucając jego zaproszenie.

Powołując się na anonimowe źródła, publikacja kryptograficzna Coindesk zgłosiła w poniedziałek, że PayPal i jego platforma partnerska Venmo, pozwoli użytkownikom „bezpośrednio“ kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Przeniesienie jest oczekiwane w ciągu zaledwie trzech miesięcy, ale nie jest potwierdzona przez PayPal. Jednakże, kilka stanowisk pracy dla inżynierów kryptograficznych pojawiły się.

W 2014 r. gigant płatności nawiązał współpracę z Bitcoin payment startupami, w tym z Coinbase, pozwalając handlowcom w jego sieci na akceptację kryptokurwaluty. Jednak do niedawna jego stanowisko wobec walut kryptograficznych było letnie.

Zarabiaj żetony i nagrody za pomocą naszej aplikacji mobilnej
Uzyskaj wczesny dostęp do naszej aplikacji, aby uzyskać Deszyfruj token, wymienne nagrody i wiele więcej.
Twój Email

Przyłącz się teraz

W zeszłym roku, przy pierwszych oznakach blokad regulacyjnych, PayPal był pierwszą firmą, która wycofała się z Libra Association, koalicja firm z Facebooka zebrała się dla swojej inicjatywy kryptokurrency.

Ale ostatnia zmiana serca przychodzi o dziewięć lat za późno dla Shremu. Jeden z pierwszych przedsiębiorców Bitcoin, wprowadził Bitcoin do bliźniaków Winklevoss w 2012 roku, i jest uwieczniony wraz z dwoma przedsiębiorcami w książce Bitcoin Billionaires Ben Mezricha.

PayPal spóźnia się na imprezę. Jego rywal Square, firma płatności online założona i prowadzona przez Twitter CEO Jack Dorsey, wprowadził płatności Bitcoin w styczniu 2018 roku, i widział przychody ze sprzedaży Bitcoin rośnie co kwartał. W maju, kryptoanalityka firma Messari powiedział, że Square kupił 306 milionów dolarów Bitcoin w pierwszym kwartale 2020 roku. W zeszłym roku firma uzyskała upragnioną licencję na handel kryptokurczami w Nowym Jorku.

Bitcoin
Wzrost cen Bitcoin Revolution na kryptońskiej plotce PayPal
Bitcoin poszedł bykiem kilka godzin temu, wychodząc z poziomego kanału, który trzymał go zamkniętego przez ostatni tydzień. Po spędzeniu ostatnich 10 dni, oscylując między 9.300 a 960 dolarów…

Późno lub nie, posunięcie PayPal do kupowania i sprzedawania kryptofonów zostało pozytywnie zinterpretowane przez branżę, a rynki kryptofonów gwałtownie rosną w świetle nowości.